مقایسه رکستون G4 با تیگوان

اسفند ۱۹, ۱۳۹۶ ۱:۲۲ ق.ظ

اگر به دنبال خرید یک کراس اوور در محدوده قیمت ۳۰۰ میلیون تومان باشیم و بخواهیم که ماشین مورد نظر ما در پارامتر های مختلف بهترین نتیجه را به نمایش بگذارد فولکس واگن تیگوان یکی از بهترین و معتبر ترین ماشین های پیش روی ما است و به تازگی رامک خودرو با سانگ یانگ رکستون g4 هم شروع به قدرت نمایی کرده است و به همین منظور ماشین ۳ تصمیم گرفته است تا مقایسه ای کامل میان آنها انجام دهد .

فولکس واگن تیگوان

به لطف ماموت خودرو و تلاش های فراوان بعد از سال های طولانی فولکس واگن به داخل ایران وارد شد و مردم میتوانند با قیمتی ایده آل تر حالا سوار بر ماشین های ساخت آلمان شوند . فولکس واگن تیگوان های وارد شده به کشور همگی مدل ۲۰۱۸ هستند و نسل دوم از این کراس اوور جمع وجور میباشند که در بازار های جهانی حدود ۳ سالی میباشد حضور دارد . فولکس واگن تیگوان ظاهری لوکس ، جذاب و اصیل را به نمایش میگذارد و طراحی چراغ های جلو ، خطوط و برجستگی های مختلف ، طراحی آینه ها ، سپر ها و حتی ریزترین جزئیات با هم هماهنگ هستند و اوج زیبایی و پرستیژ و غرور یک اتومبیل جرمن را نمایش میدهد . به داخل کابین فولکس واگن تیگوان که قدم میگذاریم اولین نکته قابل توجه طراحی زیبا و جذاب است و سپس راحتی فولکس تیگوان است که طراحی شما را به خودش جلب خواهد کرد و در مورد کیفیت فولکس واگن تیگوان هم که تنها حرفی که میتوان گفت این است که جای هیچ گونه حرفی باقی نگذاشته است . ارگونومی و راحتی داخل کابین فولکس واگن تیگوان سطح بسیار عالی دارد و از نظر آپشن هم تجهیزات کافی و هوشمندانه در آن به کار رفته است .

فولکس واگن تیگوان و سانگ یانگ رکستون g4 تنها گزینه های حال حاضر این کلاس هستند که تنفس پیشرانه آنها توسط توربوشارژر تغذیه میگردد و به همین علت قابلیت های بیشتری را دارا هستند . فولکس واگن تیگوان به یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو شارژر با آرایش خطی به حجم دقیق ۱۹۹۲ سی سی  مجهز است که قابلیت تولید ۱۸۰ اسب بخار قدرت در ۴۴۰۰ دور در دقیقه و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور را در محدوده دور موتور ۳۹۵۰ – ۱۵۰۰ دور در دقیقه را دارا میباشد . فولکس واگن تیگوان با تکیه بر این پیشرانه قابلیت رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ازحالت سکون را در ۷٫۷ ثانیه دارا میباشد و تا بیش از ۲۰۰ کیلومتر در  ساعت هم میتواند سرعت بگیرد که این ارقام برای یک کراس اوور خانوادگی که در سیکل ترکیبی تنها در حدود ۷ لیتر بنرین میسوزاند عالی است . با وجود این سطح عالی راندمان مانند همه دیگر ماشین های عالی فولکس واگن ، تیگوان استهلاک کم خودش را حفظ کرده است و حتی در شرایط تحت فشار باز هم فولکس واگن تیگوان این ویژگی خود را حفظ میکند . فولکس واگن تیگوان از سیستم ۴ چرخ محرک بهره میبرد و برای انتقال قدرت ماشین از یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه استفاده شده است که این سیستم انتقال قدرت با پیشرانه ماشین هماهنگی فوق العاده عالی دارد .

فولکس واگن تیگوان یک کراس اوور میان سایز اقتصادی با قابلیت های اسپرت میباشد که سواری آن از نظر حس و حال شبیه به هاچبک های داغی چون فولکس واگن گلف میباشد و هندلینگ و فرمان پذیری قابل قبولی ارائه میدهد و در ادامه سیستم چهار چرخ محرک فولکس واگن تیگوان قابلیت این را میدهد که آفرود های سبک با فولکس واگن تیگوان را بتوانید تجربه کنید .

فولکس واگن تیگوان آلمانی و با اصالت است و این مهم ترین نقطه قوتی است که در کنار قیمت مناسب شما میتوانید با فولکس واگن تیگوان تجربه کنید؛ فولکس واگن تیگوان با کیفیت ، راحت ، زیبا ، پر بازده و کارآمد است و به عنوان یک کراس اوور آلمانی ۳۰۰ میلیون تومانی برای استفاده شهری ، افراد هیجان طلب و برای کسانی که یک ماشین اسپرت اما شاسی بلند و جادار میخواهند انتخاب ایده آلی میباشد.

سانگ یانگ رکستون G4

سانگ یانگ در ۲ سال اخیر به حدی پر قدرت و هوشمندانه عمل کرده است که همگان از جایگاهی که موفق شده به دست بیاورد متعجب هستند . با تغییر سیاست های ساخت و تولید ماشین در کمپانی سانگ سانگ تکنولوژی به کار رفته بسیار پیشرفته تر شد و طراحی هم که بزرگترین ضعف سانگ یانگ بود به طور کلی متحول گردید . سانگ یانگ رکستون ظاهری زیبا و مملو از المان های لوکس دارد و قطعات متفاون بدنه حس قدرت را در ظاهر آن به وجود آورده اند . سانگ یانگ رکستون استایل مدرن و جدیدی دارد و چهره ای شبیه به دیگر برادرانش دارد که موفقیت زبان طراحی جدید سانگ یانگ را نشان میدهد . داخل کابین سانگ یانگ رکستون G4  سبک طراحی متناسب با بدنه دارد اما به منظور زیبایی بیشتر ، جذب بیشتر سلایق مختلف و داشتن حداکثر راحتی المان های لوکس در آن بسیار بیشتر به کار رفته است . ارگونومی کابین و دسترسی به تجهیزات این ماشین در سطح بالایی قرار دارد و رنگ بندی مشکی یا کرم سانگ یانگ رکستون G4 هر کدام حس و حال متفاوتی ایجاد میکنند که برای سلیقه های مختلف این نکته مثبت است . سانگ یانگ رکستون G4 با  توجه به کلاس ماشین از نظر کیفیت متریال عالی دارد ، خوش ساخت است و از نظر ابعاد هم ۷ نفره بودن سانگ یانگ رکستون G4 فضایی که در اختیار سرنشینان قرار میگیرد را مشخص میکند . بسیاری از افرادی که در این رنج قیمت اقدام به خرید اتومبیل میکنند به آپشن اهمیت خاصی میدهند و سانگ یانگ رکستون G4 هم به همین منظور لیست بلند بالایی از تجهیزات رفاهی و ایمنی را دارا میباشد . فولکس واگن تیگوان با کیفیت ترین ماشین این رنج قیمت است و بدون اغراق سانگ یانگ رکستون G4 یکی از بهترین ها از این نظر بعد از فولکس واگن تیگوان است .

سانگ یانگ رکستون G4 به لطف پیشرانه ۲ لیتری توربو در اعداد و ارقام از رقبای هم سایز خودش در ایران قدرتمند تر ظاهر شده است و توانایی های حرکتی سانگ یانگ رکستون G4 هم سطح بالاتری از آنها دارد . ۲۲۲ اسب بخار قدرت در دور موتور ۵۵۰۰ دور در دقیقه و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور در دور موتور ۱۵۰۰-۴۵۰۰ دور در دقیقه  از قابلیت های تولیدی این پیشرانه است که باعث شده اند تا سانگ یانگ رکستون G4 قابلیت های حرکتی بسیار جذابی داشته باشد . در بخش انتقال قدرت سانگ یانگ رکستون G4 به لطف گیربکس AISIN 6 سرعته استفاده شده ماشین بسیار خوبی است و این گیربکس علاوه بر تعویض دنده خوب و هماهنگی با موتور در افزایش میزان لذت رانندگی هم تاثیر بسزایی گذاشته است و به لطف نسبت دنده های خوب سانگ یانگ رکستون G4 شتاب گیری عالی دارد ، مصرف سوختش با میانگین ۸٫۵ لیتر در سیکل ترکیبی بسیار اقتصادی است و در آفرود هم سانگ یانگ رکستون G4 گشتاور را به بهترین شکل بین ۴ چرخ با بالاترین میزان تقسیم میکند .  سانگ یانگ رکستون G4 از فولکس واگن تیگوان استهلاک و آلایندگی بیشتری به جا میگذارد اما قدرت و گشتاور بیشتری دارد و کشش بهتری را به نمایش میگذارد .

سانگ یانگ رکستون G4 در خارج و داخل جاده تواناترین سیستم تعلیق را دارا میباشد . سانگ یانگ رکستون G4 در جلو مجهز به سیستم تعلیق جناغی دوبل و مستقل ۵ اتصالی در عقب است و انتقال نیرو توسط سیستم ۴WD نیمه وقت انجام میشود که یعنی سانگ یانگ رکستون G4 قابلیت مانور خوبی همراه با سواری نرم در شهر دارد و اگر به مسیر های آفرود بروید میبینید که بسیار قدرتمند مانع ها و پستی بلندی ها را پشت سر میگذارد و به مسیرش ادامه میدهد .

سانگ یانگ با عرضه تیوولی در کلاس کامپکت کراس اوور ها لرزه بر اندام تمام رقبایش انداخت و حالا این اتفاق در مورد سانگ یانگ رکستون G4 هم رخ داده است و بسیار قدرتمند قدم به میدان گذاشته است . اگر برند و غرور و پرستیژ ماشین برای شما اهمیت دارد و از کراس اوور خود تنها داخل شهر و جاده استفاده میکنید فولکس واگن تیگوان گزینه ایده آلی است و بازار فروش عالی را هم تجربه میکند اما اگر کاربردی بودن ماشین برای شما مهم است و سفر به نقاط مختلف با شرایط و آب و هوای متنوع در برنامه دارید در خرید سانگ یانگ رکستون G4 شک نکنید که در داخل جاده ، آفرود ، جنگل و … کاملا پایدار به مسیر خودش ادامه میدهد .

برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

دسته بندی :