GOLF GTI بررسی

اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷ ۹:۱۵ ق.ظ

خودروهایی معدودی هستند که نامشان جی تی آی را همراه دارد، با این وجود همین تعداد محدود توانسته‌اند تصویری خاص از خود به دنیای خودرو ارائه دهند. مازراتی ۳۵۰۰ نخستین خودرویی بود که در سال ۱۹۶۱ از جی تی آی استفاده کرد اما این فولکس واگن بود که با گلف جی تی آی در سال ۱۹۷۶ آن را به شهرت رساند. در سال ۱۹۸۴ نیز پژو خودروی ۲۰۵ جی تی آی را به بازار عرضه کرد.
جی تی آی مخففاینجکشن گرند توراست البته امروزه به هاچ‌بک‌های خاص  نیز جی تی آی اتلاق می‌شود که آن‌ها را جذاب‌تر، اسپرت‌تر و به طور کلی خاص‌تر می‌سازد.
گشتاور و اسب بخار بالا و طی کردن صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در زمان کوتاه از مشخصه‌های بارز این خودروهاست.اینجکشن حاضر در جی تی آی بیانگر نوع سوخت‌رسانی به صورت مستقیم بوده که در موتورهای تی سی آی مشاهده می‌شود. فولکس واگن یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان هاچ‌بک کامپکت‌های جی تی آی بوده و دو مدل گلف جی تی آی و پولو جی تی آی را طراحی و به بازار عرضه داشته است که هر دو در ردیف خودروهای مورد علاقه خودروبازان بوده و در زمره پرفروش‌ترین خودروهای اروپا و جهان قرار دارند.
کافی است جی تی آی در گوگل سرچ شود تا اکثر یافته‌ها بیانگر مطالبی پیرامون خودروهای جی تی آی فولکس واگن باشد. از آنجا که هیجان در تمام مراحل رانندگی با جی تی آی بالاست، فولکس واگن آن را به آدرنالین تشبیه کرده است.
جی تی آی یک وسیله نقلیه با عملکرد بالا را ارائه می‌دهد تا راننده سفرهای طولانی و سواری راحت را بدون احساس خطر تجربه کند. این خودروها دارای موتورهای تزریق مستقیم هستند که کیفیت عملکرد، بهره‌وری و رانندگی صحیح را موجب می‌شوند. در سال ۱۹۷۶ نخستین خودروی جی تی آی این کمپانی ساخته شد و پایه نسل‌های بعدی قرار گرفت.

برچسب ها : , , ,

دسته بندی :